Realty World Türkiye

Gizlilik Politikası

Lütfen, web sitemizi ve/veya hizmetlerimizi kullanmakla bu “Gizlilik Politikası”nı kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Realty World Gayrimenkul Hizmetleri A.Ş olarak, gizliliğinizi korumak ve sürdürmek, en başta gelen önceliklerimiz arasında olup, aynı zamanda yasal zorunluluğumuzdur.

Hangi Bilgilerinizi Topluyoruz?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, hizmetlerimize kayıt yaptırdığınızda, işlem platformlarımızı kullandığınızda, bültenimize abone olduğunuzda, bir başvuru yaptığınızda veya form doldurduğunuzda sizden bilgilerinizi almaktayız. Bunlara ilave olarak, e-postalar, fakslar, telefon görüşmeleri veya diğer her türlü iletişim metoduyla (“Bilgi”) bilgi alma ihtiyacı duyabiliriz. Lütfen bu tür bilgilerin, belirli bir süreyle kayıtlarımızda tutulmasının Türkiye’de uygulanmakta olan mevzuatın bir gereği olduğunu unutmayınız.

Bilgilerinizi Hangi Amaçla Kullanıyoruz?

Sizden aldığımız bilgiler, aşağıdaki şekillerde kullanılabilir:

 • Deneyiminizi kişiselleştirmek ve kişisel profilinizin sürekliliğini sağlamak;
 • Bizden veya iş ortaklarımız, yüklenicilerimiz, hizmet sağlayıcılarımız, işlem uygulayıcı ortaklarımız yanı sıra, çözümlerini kullandığımız güvenilir üçüncü kişi ve kuruluşlardan ("Ortaklar") almak istediğiniz ürün ve hizmetler ile web sitemizin içeriğini geliştirmek;
 • Gerektiğinde veya uygun olduğunda, size sağlanan hizmetlerle ilgili olarak sizinle irtibat halinde olmak ve yaptığınız işlemlerle ilgili olarak size güncel bilgiler sunmak;
 • Size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla müşteri hizmetlerimizi geliştirmek;
 • İşlemlerinizi gerçekleştirmek ve talimatlarınızı yerine getirmek;
 • Bir yarışma, tanıtım, anket ile diğer site özelliklerini yönetmek;
 • Tarafımızdan ve Ortaklarımızdan size sağlanan ürün ve hizmetler ile ilgili pazarlama bilgisi de dahil olmak üzere, size sağlanan ürün ve hizmetleri idare etmek ve yönetmek;
 • Düzenlenmiş “Genel Şartlar ve Hükümler” ile birlikte uygulamadaki kanunları icra etmek;
 • Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve/veya parolanızı göndermek;
 • E-postalar, bültenler veya ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz avantajlarımız hakkında sizlere bilgi göndermek;
 • Talep edildiği takdirde, SPK/BIST vb. düzenleyici kurumlara gönderilmek üzere, mevzuata uygun şekilde kayıtlarımızda tutmak.

Herhangi bir bilgiyi üçüncü şahıslarla paylaşıyor muyuz?

Biz kişisel bilgilerinizi, hiçbir şekilde üçüncü şahıslara satmıyor, ticaretini yapmıyor, transfer etmiyor veya paylaşmıyoruz. Bu durum, bizim sizin kişisel bilgilerinizi koruduğumuz şekilde, bu bilgiyi gizli tutmayı kabul etmiş olan Ortaklarımız için geçerli değildir. Bu ürün ve hizmetlerin ihtiyaçlarınızı karşılamasını sağlamak, faydalı ve uygun şekilde size sunulmasını mümkün kılmak için, kişisel bilgilerinizin bir kısmını Ortaklarımızla paylaşabiliriz. Kişisel bilgilerinizin kullanımı, Ortaklarımızla aramızdaki ilişkide tanımlandığı şekilde kısıtlanmıştır. Kanunlar gereği, mecbur kalınması durumunda, hizmetlerimizin kötüye kullanımının ve sahtekarlığın önlenmesi ya da haklarımızı, mülkiyetimizi, güvenliğimizi korumak amacıyla kişisel bilgilerinizi ifşa edebiliriz. Bu Gizlilik Politikası ile Bilgi, özel ve gizli olmayan bilgiler olarak kabul edilmektedir. Siz de, tarafınıza herhangi bir sorumluluk yüklenmeden, Bilgilerinizin web sitemizde veya başka yerlerde kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.

Çerez (Cookie) kullanıyor muyuz?

Gelecekteki ziyaretlerinizde tercihlerinizi anlamak ve kaydetmek, reklamların izini takip etmek ve web sitesi ziyaretçilerimizi daha iyi anlayabilmek için bize yardımcı olabilecek Ortaklarla anlaşma yapabiliriz. Bu Ortakların, bizim adımıza topladıkları bilgileri, işimizi geliştirmek ve yürütmek dışında herhangi bir amaçla kullanmaya izinleri yoktur. Ortaklar (Üçüncü Kişi ve Kuruluşlar) Web sitemizde, takdirimize bağlı olarak, üçüncü kişi ve kuruluşlar hakkında bilgi tedarik edebiliriz. Şayet; üçüncü kişi ve kuruluşlar tarafından sunulan ürün veya hizmetleri satın almayı seçerseniz, onlarla paylaşılacak herhangi bir kişisel bilgi, bizim "Gizlilik Politikamız" tarafından kontrol edilemez hale gelecektir. Lütfen bu üçüncü kişi ve kuruluşların web sitelerinin, kendilerine ait ayrı ve bağımsız gizlilik politikaları olduğunu unutmayın. Bu sebeple, bağlantılı bu web sitelerinin içerikleri veya etkinlikleri hakkında, bizim herhangi bir sorumluluğumuz veya yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Sizin tarafınızdan sağlanan veya bu web siteleri tarafından toplanan bilgilerin kullanımları, korunmaları üzerinde hiçbir kontrole sahip değiliz. Bilgilerinizi Güncelleme ve Hizmetlerden Ayrılma Talimatlarınız uyarınca, düzenleyici veya yasal amaçlar doğrultusunda tutmamız, talep ettiğiniz hizmetleri size sunmamız veya uygun iş kayıtlarını tutabilmemiz için, gerekli olanlar hariç olmak üzere, kişisel bilgilerinizi değiştirir veya sileriz. Bununla birlikte, her durumda, Gizlilik Politikasında tanımlanan yasaların gerektirdiği amaçlar doğrultusunda toplanmış olan veya anonim bilgiyi süresiz olarak saklayabiliriz.

Gizlilik Politikası ile İlgili Değişiklikler

Zaman zaman bu Gizlilik Politikası üzerinde, günün gereksinimi, müşteri memnuniyeti ve kanuni sebeplerden dolayı değişikliğe gidilebilir. Bu Gizlilik Politikasının değiştirilmesi durumunda, revize edilmiş olan Gizlilik Politikası, derhal web sitemizde yayınlanacak ve duyurusu yapılacaktır.